четвер, 28 квітня 2022 р.

 

ЯК БОРОТИСЯ З НАДМІРНИМ ХВИЛЮВАННЯМ

Прості та дієві поради для кожного українця

Хвилювання — це, передусім, нервовий стан людини. Також це поняття означає думки, які наповнюють людину тривожністю за майбутнє та не дають спокою. Зараз цей стан супроводжує українців усюди. 

Звісно, в деяких моментах хвилювання може бути навіть корисним, але не надмірне.  Якщо ви відчуваєте постійне хвилювання, не можете знайти собі місця та зібрати думки докупи, використовуйте прості та дієві поради.

1. Опануйте техніки дихання. Вони допоможуть знизити рівень тривожності, покращити сон, ви зможете почуватися спокійніше.

Наприклад, можна спробувати таку: займіть зручне положення, розслабтеся та зосередьтеся на своїх відчуттях. Зробіть повільно вдих, затримайте дихання на 5 секунд, а потім повільно та протяжно зробіть видих. Повторіть цей комплекс мінімум 5 разів, як супровід можете використовувати релаксаційну музику.

2. Також можна спробувати техніку «Розслаблення через напруження». Поступово напружуйте окремі ділянки свого тіла на декілька секунд (м’язи руки, прес, м’язи ніг і т. д.), а потім розслабте їх. Повторюйте по два рази для кожної ділянки тіла.

3. Перемістіть своє хвилювання на папір. Навички малювання взагалі не важливі. Спробуйте уявити, де ви відчуваєте хвилювання, яке воно (розмір, колір, фактура і т. д.), а потім намалюйте. Після цього проаналізуйте свій малюнок, що хочеться з ним зробити. Домалювати щось — домалюйте,  порвати — порвіть і т. д.

Кожен для себе підбирає свої методи, як впоратись із хвилюванням. Це залежить від психічних особливостей людини, оскільки всі ми індивідуальні.

______________________________________________________

10 звичок, що призводять до нульової мотивації
🔘 Листання соціальних мереж весь день.
🔘 Знаходження вдома цілий день.
🔘 Думки про минуле.
🔘 Думки про майбутнє.
🔘 Зациклювання на негативі.
🔘 Лягати спати дуже пізно.
🔘 Ніколи не ставити цілі.
🔘 Ніколи не займатись спортом.
🔘 Порівняння себе з іншими.
🔘 Здаватися занадто рано.

    Можна знайти тисячі причин, щоб не робити щось, і потрібно лише одну, яка мотивує, і справа буде зроблена, мета досягнута, а душа забарвиться приємними емоціями.

Хобі. 
Вони роблять життя повнішим, не дозволяють нудьгувати, дарують багато позитивних емоцій. З ними рутина і повсякденність не здаватимуться надто сірими та безрадісними.
Зворотній зв'язок.
Очі “замилюються” з часом. І справа, яка раніше приносила задоволення, вже такою не здається, професіоналізм застиг, куди рухатися далі – незрозуміло. Запитайте своїх колег, однодумців, друзів, сім'ю, як вони бачать вашу роботу. Погляди з інших сторін допоможуть освіжити власне розуміння, побачити, що вимагає доопрацювання, уваги, які цілі варто поставити.
️ Книги.
Це чудові вчителі. Те, що видає наш мозок, залежить від того, що ми в нього поклали. Більше інформації – більше матеріалу для оперування. Книги допоможуть здобути нові знання, подивитися на щось під іншим кутом, знайти відповіді. Варто вибирати ті, що стосуються вашої сфери діяльності. Але навіть якщо книга не зовсім на вашу тему, вона все одно може стати джерелом інсайту, нових ідей, натхнення.
️ Хороші приклади.
Знайдіть того, хто вже досяг успіху у вашій сфері, подивіться, що ви можете взяти для себе. Мотивуйтеся його досягненнями, адже ви так можете. Якщо він проводить майстер-класи, то корисно сходити на них із колегами, щоб обговорити отримані знання у колі однодумців та отримати ще більше.
️ Контакт із колегами.
Співпраця – багате джерело ідей, думок, корисних знань. Іти разом в одному напрямку завжди цікавіше і веселіше, ніж повзти наодинці.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Освітній серіал "Інклюзивна молодіжна робота" доступний на платформі "Дія.Освіта" українською та англійською мовами за п...